Hírek
2013. Július 22. 07:21, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Visszaviszik Munkácsy Honfoglalását a Parlamentbe
Visszakerül Munkácsy Mihály Honfoglalás című festménye az Országházba - tudósított az M1 esti Híradója vasárnap.
Magyarország második legnagyobb festménye eddig a Nemzeti Galériában volt kiállítva, hogy a nagyközönség is megcsodálhassa. A képet a Hősök, Királyok, Szentek című kiállításon tekinthette meg először a nagyközönség, egy év alatt közel 70 ezren látták.
A hatalmas műalkotást vasárnap vették le a falról, csomagolás után egy hét múlva szállítják vissza a Parlament Munkácsy-termébe.
A Honfoglalás című festmény korábban még sohasem hagyta el az Országházat, az elmúlt egy évben a Magyar Nemzeti Galéria, a Múzeum Complex Kft. és a Munkácsy Alapítvány összefogásával mutatták be a galériában - hangzott el a Híradóban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 22. 10:07, hétfő | Belföld
A hét elején még párás, ködös idő várható, de karácsonykor eső érkezik
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti
