Hírek
2020. November 24. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Visszahívott a forgalomból egy csokit az egyik áruházlánc
Visszahívta az Auchan Kft. az Auchan Dark Chocolate 76% Orange megnevezésű terméket, mert az a csomagolásán nem jelölt allergént, azaz tejet tartalmaz
- tájékoztatta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) hétfőn az MTI-t. A Nébih közölte: a visszahívás a 100 grammos kiszerelésű terméket érinti, a minőségmegőrzési időt tekintve pedig minden lejáratra vonatkozik.
A forgalmazó tájékoztatása szerint a visszavitt termék teljes vételárát blokk hiányában is visszatérítik.
A Nébih kéri, hogy a tejallergiában és a tejcukor érzékenységben (laktóz intoleranciában) szenvedők a 3245678046760 kóddal ellátott terméket ne fogyasszák el.
Megjegyezték: az Európai Unióban jogszabály írja élő, hogy az élelmiszerek címkéjén fel kell tüntetni a leggyakrabban allergiát vagy intoleranciát okozó összetevőket, így a tejet is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld
MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén
2026. Január 20. 07:07, kedd | Belföld
NAK-Magosz: online petíció indult az élelmiszer-biztonság és magyar gazdák védelmében
2026. Január 20. 07:06, kedd | Belföld
A Mol szándéknyilatkozatot írt alá a szerb NIS többségi tulajdonának megvásárlásáról
2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld
Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba
Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.
