Hírek
2016. December 01. 15:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Viharos szél, hó és hideg jön az első decemberi hétvégén
Erős, több helyen viharos széllel kezdődik az első decemberi hétvége. Eleinte hózápor is várható, aztán száraz és napsütéses lesz az időjárás.
A szél mérséklődik, de többfelé a leghidegebb órákban mínusz 10 Celsius-fok körüli, míg napközben is csak plusz 1 fok körüli értékek várhatók - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
A meteorológiai szolgálat csütörtök délután az MTI-hez eljuttatott figyelmeztetésében azt írta: kezdetben a Dunántúl északi, északkeleti részén főként a magasabban fekvő területeken, majd helyenként az Északi-középhegység nyugati részén viharossá fokozódik a szél. Péntekre virradó éjszaka tovább erősödik a légmozgás, így pénteken napközben az Észak-Dunántúlon a legerősebb lökések síkvidéken is meghaladhatják a 90-95 kilométer/órát.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat péntekre a fővárosra és Pest, valamint Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom és Veszprém megyére másodfokú figyelmeztetést, a többi megyére elsőfokú figyelmeztetést adott ki a viharos szél veszélye miatt.
Péntek estétől mérséklődik a szél - tették hozzá.
Az előrejelzésben azt írták: pénteken délelőtt és a déli órákban szórványosan előfordulhat zápor, majd egyre inkább havaseső-zápor, hózápor valószínű. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 3 és plusz 5 fok között várható, délnyugaton az alacsonyabb értékekkel. Napközben 5-9 fokig melegszik a levegő, de már a déli, délutáni időszakban csökkeni kezd a hőmérséklet.
Szombaton napos idő várható, csapadék nem valószínű. A középső területeken lehet még néhol erős a szél. A leghidegebb órákban mínusz 7 és mínusz 1 fok között alakul a hőmérséklet. A nappali maximumok többnyire plusz 2-5 fok között alakulnak.
Vasárnap is többnyire gyengén felhős, napos időre lehet számítani, csapadék nem várható. Többnyire mérsékelt lesz a légmozgás. A minimumhőmérséklet általában mínusz 8 és mínusz 2 fok között valószínű, de az Északi-középhegység völgyeiben akár mínusz 10 fok is lehet. Napközben plusz 1-5 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 14. 07:15, szerda | Belföld
A Budapest-Belgrád vasútvonal magyarországi szakaszán megkezdődött a biztosítóberendezések sötétüzeme
2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll
Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.
2026. Január 14. 07:13, szerda | Belföld
Navracsics Tibor: az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás
Az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás - mondta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden a Facebook-oldalán közzétett videóban.
2026. Január 14. 07:12, szerda | Belföld
A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját
A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját - közölte a Sándor-palota kedden az MTI-vel.
