Hírek
2012. Február 08. 13:45, szerda |
Sport
Forrás: mno.hu/MTI
Vb-futamokon a magyar versenyző
Az idén is három rali-világbajnoki futamon indul az ifj. Érdi Tibor, Táborszki Attila kettős: az első állomás a március elején esedékes mexikói viadal lesz – derült ki a csapat szerdai budapesti sajtótájékoztatóján.
„Nagyon keményen készültünk Attilával erre az idényre, és az autónk, a Mitsubishi Lancer Evo 10 is kitűnő. A cél egy dobogós helyezés elérése a kategóriánkban – mondta az MTI-nek az N csoportban szereplő 29 esztendős pilóta. – Nagyon kemény, igazi embert és gépet próbáló verseny lesz a mexikói, elég csak annyit megjegyezni, hogy 430 kilométer a gyorsasági szakaszok össztávja, és a viadal során összesen 1200 kilométert kell majd megtennünk.”
Ifj. Érdi és navigátora a mexikói verseny mellett a német és a spanyol ralin indul még az idén.
A magyar autóversenyző tavaly és tavalyelőtt is három-három vb-futamon vett részt, legjobb eredménye egy ötödik hely volt kategóriájában a szardíniai viadalon, emellett háromszor végzett hatodikként, egy alkalommal pedig kilencedik lett. Autója háromszáz lóerős, és körülbelül 3,5 másodperc alatt éri el a 100 km/h sebességet. Az N csoportos gépek – amilyen az övé is – fő alkotóelemei nagyon sokban hasonlítanak az utcai autókéhoz.
Érdi Tibor, a pilóta édesapja a kilencvenes évek egyik meghatározó magyar ralisa volt: háromszor szerzett bajnoki címet az N csoportban piros Mazdájával, és abszolútban is több alkalommal állhatott a dobogó felső fokára egy-egy futam után.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 08. 12:00, hétfő | Sport
Magyar-kazah - Sallai és Kerkez sem léphet pályára Debrecenben
Sallai Roland és Kerkez Milos sem léphet pályára a magyar labdarúgó-válogatottban kedden a kazah csapat elleni felkészülési mérkőzésen Debrecenben.
2026. Június 08. 07:09, hétfő | Sport
Női kézilabda BL - A Győr legyőzésével első sikerét aratta a Metz
Albek Anna és Vámos Petra csapata, a francia Metz HB nyerte a női kézilabda Bajnokok Ligáját, miután története első fináléjában Budapesten vasárnap 31-29-re legyőzte a címvédő Győri Audi ETO KC együttesét.
2026. Június 07. 12:00, vasárnap | Sport
Premier League - Szoboszlaié a szezon legszebb gólja a Liverpoolnál
Szoboszlai Dominik Arsenalnak lőtt szabadrúgásgólját választották a szezon legszebb találatának a Liverpool labdarúgócsapatának szurkolói.
2026. Június 07. 08:45, vasárnap | Sport
Női kézilabda BL - A Brest legyőzésével döntőben a címvédő Győr
A címvédő Győri Audi ETO KC 31-30-ra nyert a francia Brest Bretagne ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati második elődöntőjében.
