Városlista
2026. január 25, vasárnap - Pál

Hírek

2020. December 10. 08:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Vascsővel támadt az idős asszonyra, majd megerőszakolta

Vascsővel támadt az idős asszonyra, majd megerőszakolta

A másodfokú ítélet szerint a leghamarabb 2047-ben, vagyis a tette után 30 évvel bocsátható feltételes szabadságra az a férfi, aki első fokon még tényleges életfogytiglani fegyházbüntetést kapott,

mert egy vascsővel halálra vert egy idős nőt 2017-ben egy Pest megyei községben - közölte a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség szerdán az MTI-vel.

A közlemény szerint a férfi élelmiszert akart szerezni, ezért 2017 októberében egy hajnalban behatolt a gondozásra szoruló és egyedül élő 88 éves asszony házába. Egy magával vitt vascsővel ütlegelte az ágyban fekvő sértettet, valamint szexuálisan bántalmazta.

A nő a helyszínen meghalt. Támadója visszatért a munkásszállásra, ahol reggel többeknek beszámolt tettéről, ezért fiatalkorú munkatársa megkísérelte elégetni az elkövetéskor használt ruháját.

A Budapest Környéki Törvényszék 2020 januárjában hirdetett elsőfokú ítéletet az emberölés és bűnpártolás miatt indult büntetőügyben. Az akkor 24 éves elkövetőt tényleges életfogytig tartó fegyházbüntetésre, míg bűnpártoló, fiatalkorú bűntársát 1 év 6 hónap fiatalkorúak fogházában végrehajtandó szabadságvesztésre ítélték.

A Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség a kiszabott büntetések helyben hagyását kezdeményezte.

A Fővárosi Ítélőtábla másodfokú ítéletével az idősebbik elkövető esetében a nyereségvágyból történt elkövetést mellőzte a minősítésből, és úgy rendelkezett, hogy a többszörös visszaeső az életfogytig tartó szabadságvesztésből 30 év elteltével, vagyis 2047-ben - 54 éves korában - bocsátható leghamarabb feltételes szabadságra.

A fiatalabb elkövető büntetését 250 napi tétel, napi tételenként ezer forint pénzbüntetésre enyhítették - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson

Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország

2026. Január 25. 08:36, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a nemzeti petícióban három dologra lehet nemet mondani

A 2026-os választásnak az egyik tétje, hogy Magyarországot ebbe a pénzügyi adósrabszolgaságba engedjük-e, vagy pedig nemet mondunk és ellenállunk.

2026. Január 25. 08:30, vasárnap | Belföld

A Tisza új külügyi vezetője: Magyarország a Nyugathoz tartozik, és vége lesz a kompország státuszunknak

Magyar Péter YouTube-csatornáján beszélt minderről Orbán Anita, akit nemrég jelentettek be a Tisza Párt új külügyi vezetőjeként.