Hírek
2018. December 29. 05:02, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Változik a vasúti menetrend az év végén és 2019 elején
Év végén és 2019 elején változik a vonatok közlekedési rendje - közölte a Mávinform pénteken az MTI-vel.
Tájékoztatásuk szerint december 30-án és 31-én az ünnepnapi, január 1-jén a vasárnapi menetrend érvényes, január 2-ától pedig a munkanapokon megszokott időpontokban indulnak a járatok.
Az új év első munkanapja január 2., szerda lesz, ezért a vasúttársaság arra számít, hogy az utasok száma a január 2. és 4. közötti rövid munkahéten is magas lesz, főként a munkahelyre és az oktatási intézményekbe fokozatosan visszatérők miatt. A bérletváltás szempontjából január 4-e és 7-e lehet kiemelkedő, erre a pénztári szolgálat megerősítésével is készül a vasútvállalat.
A pénztárak előtti sorban állás elkerülése érdekében a menetjegyeket, helyjegyeket elővételben érdemes megváltani, illetve igénybe venni az internetes vagy a Vonatinfó mobilalkalmazásból elérhető jegyvásárlási lehetőséget is - hívta fel a figyelmet a vasúttársaság.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 06. 15:00, hétfő | Belföld
Hegedűs Zsolt: szakmai kerekasztalokon egyeztetnek az egészségügy megújításáról
Szakmai kerekasztalokon, az ágazati szereplőkkel egyeztetve újítaná meg az egészségügyet az Egészségügyi Minisztérium.
2026. Július 06. 14:00, hétfő | Belföld
Egészben kiemelték és elszállították a budapesti Bartók Béla út felett átívelő régi vasúti hidat
A Déli Körvasút fejlesztésének részeként egyben kiemelték, majd elszállították a budapesti Bartók Béla út felett átívelő, közel nyolcvanéves vasúti híd teljes acélszerkezetét
2026. Július 06. 13:00, hétfő | Belföld
Sulyok Tamás: a tizenhetedik alkotmánymódosítás javaslata nincs összhangban a jogállamisággal
2026. Július 06. 09:00, hétfő | Belföld
Változékony, gyakran szeles idő várható a jövő héten
Változékony, gyakran szeles idő várható a jövő héten, de a kánikula nem tér vissza, a hőmérséklet csúcsértéke általában 30 Celsius-fok körül alakul és a hajnalok is frissítőek lesznek.
