Hírek
2022. Augusztus 10. 10:10, szerda |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Vádat emeltek egy 17 éves embercsempész ellen
Vádat emelt a Kecskeméti Járási Ügyészség egy 17 éves moldovai férfi ellen, aki tizenhárom szír illegális bevándorló szállítása közben lesodródott az útról autójával, majd a járművet elhagyva elmenekült a helyszínről.
Kövecs Máté, a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség helyettes szóvivője az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében azt írta: a moldovai férfi március 18-ára virradóra Katymáron vette fel egy olasz rendszámú autóba a 13 szír határsértőt, hogy Ausztriába vigye őket. Az illegális bevándorlókat a szír állampolgárságú társa kísérte át a határon, majd vezette el a járműig.
Röviddel elindulásuk után a bácsbokodi határrendészeti járőrök meg akarták állítani a járművet, ezért követni kezdték, de a fiatalkorú, akinek nem volt jogosítványa, letért az úrpadkáról, majd az árokba sodródott. Az embercsempész a helyszínről gyalog menekült, anélkül, hogy segítséget nyújtott volna a balesetben könnyebben megsérült utasainak. A járőrök azonban gyorsan elfogták és őrizetbe vették.
Az ügyészség a moldovai férfit embercsempészéssel és segítségnyújtás elmulasztásával vádolja.
A letartóztatásban lévő fiatalkorú ügyében a Kiskunhalasi Járásbíróság dönt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld
NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését
Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.
2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre
Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.
2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!
"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.
