Városlista
2025. július 14, hétfő - Őrs

Hírek

2021. Április 21. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Újabb nagy Pfizer-BioNTech-vakcinaszállítmány érkezett Magyarországra

Újabb nagy Pfizer-BioNTech-vakcinaszállítmány érkezett Magyarországra

Újabb, mintegy 250 ezer adag Pfizer-BioNTech-vakcina érkezett kedden Magyarországra - közölte a Pfizer Gyógyszerkereskedelmi Kft. kedden az MTI-vel.

A közlemény szerint a vállalat a 18. szállítmánnyal együtt több mint 2,1 millió adag vakcinát szállított eddig Magyarországra.

Az első szállítmány december 26-án érkezett az országba, ezt követően heti rendszerességgel érkeztek az oltóanyagok - írták.

A két vállalat célja, hogy a növekvő globális igénynek megfelelve idén több mint kétmilliárd adag vakcinát gyártsanak és szállítsanak világszerte - ismertették, hozzátéve: a múlt héten megállapodást kötöttek az Európai Bizottsággal, e szerint felgyorsítják 50 millió adag oltóanyag szállítását, így 2021 második negyedévében is várhatóan 250 millió adag vakcina érkezik az Európai Unióba.

A Pfizer megbízhatóan leszállította Magyarországnak az első negyedévre vállalt összes, több mint 1,5 millió adag vakcinát, 2021 második negyedévétől pedig jelentősen növeli az országba szállított adagok számát: csak áprilisban mintegy 1,1 millió adag Pfizer-BioNTech-vakcina érkezhet Magyarországra - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is

A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb

2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld

MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba

A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.

2025. Július 13. 09:04, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter szerint Brüsszel hibája, hogy az USA jelentősen emeli a vámokat

Szijjártó Péter: az amerikai vámemelés is a brüsszeli vezetés alkalmatlanságát bizonyítja.