Hírek
2017. Augusztus 28. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Újabb melegrekord dőlt meg vasárnap
A napi maximumhőmérsékleti rekord is megdőlt vasárnap délután; több helyen 38 Celsius-foknál is melegebb volt az utolsó augusztusi hétvégén.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat délután az MTI-hez eljuttatott közleményében felidézte: mostanáig az augusztus 27-ei maximumhőmérséklet 38 fok volt, amelyet 1992-ben Jászberényben rögzítettek.
Ez a 25 éves melegrekord vasárnap Békéssámsonon és Kübekházán is megdőlt; mindkét állomáson 38,1 fok volt a napi maximum. A legmagasabb hőmérsékletet a Csongrád megyei Hódmezővásárhelyhez tartozó Szikáncs állomáson rögzítették. Az új napi melegrekord 38,4 fok lett - olvasható a meteorológiai szolgálat tájékoztatásában.
Vasárnapra virradóra a hajnali fővárosi és egyben országos melegrekord is megdőlt. A fővárosi a János-hegyen csupán 23,9 fokig hűlt le a levegő.
Korábban azt közölték: vasárnap este az észak felől érkező front véget vet a hőségnek. Utána viszont a nyár utolsó napjaira ismét visszatér a napsütéses, meleg idő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 01. 07:20, szerda | Belföld
Takács Péter: évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára
Évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára, mint eddig - hangsúlyozta a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára kedden Baján.
2026. Március 31. 15:00, kedd | Belföld
Meghalt Nádasdy Ádám nyelvész, költő és műfordító
2026. Március 31. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Hazát szeretetre és tiszteletre lehet építeni
Ünneprontóknak nevezte a Tisza Párt híveit hétfőn a miniszterelnök, a Fidesz elnöke Szolnokon a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 30. 10:00, hétfő | Belföld
MÁV: nem kell visszautalni a tévesen kifizetett késési biztosítást
Senkinek nem kell visszautalnia az informatikai hiba miatt tévesen kifizetett késési biztosítást - közölte vasárnap a MÁV.
