Városlista
2026. február 12, csütörtök - Lívia

Hírek

2022. Augusztus 14. 11:03, vasárnap | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: Magyar Barlangi Mentőszolgálat

Túrázót ért baleset a Mátyás-hegyi barlangban

Túrázót ért baleset a Mátyás-hegyi barlangban

Négy óra alatt hozták fel a Mátyás-hegyi barlangból azt a nőt, aki egy vezetett túrán sérült meg szombaton - írta a Magyar Barlangi Mentőszolgálat az MTI-nek küldött közleményében.

A baleset egy úgynevezett "overálos túrán" történt, amely során kiépítetlen barlangjáratokban haladva, túravezető segítségével ismerkedhetnek a résztvevők a barlangjárással. A 28 éves nő egy "kitett mászás" során visszacsúszott, és a hátára esett - közölték.

A sérültet a helyszíni ellátást követően 18 ember tudta a felszínre vinni. A speciális hordágyba rögzített nőt több kisebb aknán kellett felhúzni, több szűkületen kellett átjuttatni. A sérültet az Országos Mentőszolgálat kórházba vitte - tudatták.

A mentésben a Magyar Barlangi Mentőszolgálat központi területi egysége és a Bakonyi Barlangi Mentőszolgálat tagjai vettek részt.

A Magyar Barlangi Mentőszolgálat civil szervezetként 1961 óta közel 600 olyan bajba jutott emberen segített, akiknek semmilyen más magyarországi szervezet nem tudott volna - írták.

A Mátyás-hegyi barlang az ország leghosszabb barlangjának, a Szépvölgyi-barlangrendszernek a része, kedvelt túracélpont, évente nyolcezren vesznek részt nyílt, overálos túrán. A fokozottan védett barlang csak szervezett formában, képzett túravezetővel, a Duna-Ipoly Nemzeti Park engedélyével látogatható - tették hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 12. 12:00, csütörtök | Belföld

Nagy Bálint: az idén több mint 800 kilométernyi útszakasz újul meg országosan

2010 óta a Magyar Közút kezelésében lévő 30 ezer kilométernyi útból több mint hétezer teljes egészében megújult, az idén pedig további több mint 800 kilométernyi szakasz újul meg

2026. Február 12. 10:00, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Kína döntően járulhat hozzá a magyar gazdasági sikerekhez

2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld

Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása

Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.