Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2011. Augusztus 19. 07:17, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Tömeges szabálytalanságok a földnyilvántartásban - eddig 60 ezer szerződést néztek át

Tömeges szabálytalanságok a földnyilvántartásban - eddig 60 ezer szerződést néztek át

Szántó helyett néha útra, csatorna helyett erdőre bukkantak az állami földek helyszíni ellenőrzésein a Nemzeti Földalap munkatársai azon a nagyszabású vizsgálatsorozaton, amelyet nemrég tartottak.

Farkas Imre, a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára elmondta: az állami földek nyilvántartásában a szakértők eddig 60 ezer szerződést néztek át, és a legkülönfélébb szabálytalanságokat tárták fel. A földszerződéseket felülvizsgálják.

Farkas Imre, a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára elmondta: több mint 25 ezer ingatlan nem is szerepel a Nemzeti Földalap vagyonnyilvántartásában.

A földalap képviselői a formálódó új birtokpolitikájával kapcsolatban azt mondták: a Nemzeti Földalap októberig 65 ezer hektárnyi állami földre kötne bérleti szerződést pályázatokon keresztül. A Magyar Rádió megtudta, hogy a földalapnál felülvizsgálják az előző kormányzati ciklus alatt kötött földszerződéseket is, a vizsgálatokat pedig 1014-ig bizonyosan le is zárják.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: föld

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére

Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.

2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld

Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak

Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.

2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld

3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom

2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld

A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő

Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.