Városlista
2026. július 26, vasárnap - Anna, Anikó

Hírek

2022. Július 15. 13:05, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Többször is megerőszakolt egy kislányt, nem először ítélték el emiatt

Többször is megerőszakolt egy kislányt, nem először ítélték el emiatt

Tizenhat év fegyházra ítéltek jogerősen szexuális erőszak és gyermekpornográfia miatt egy visszaeső középkorú férfit - tájékoztatta a Fellebbviteli Főügyészség pénteken az MTI-t.

A férfi 2019-ben - előző szabadságvesztéséből történt feltételes szabadságra bocsátása alatt - ismerkedett meg egy Kispesten élő nővel és a 11 éves lányával. A férfi többször náluk töltötte az éjszakát és a kislány bizalmába férkőzve, szexuális indíttatásból többször alsóneműje alá nyúlt, segédeszközt is igénybe vett, és mobiltelefonjával súlyosan szeméremsértő videófelvételt készített róla - közölték.

A korábban hasonló bűncselekmények miatt már elítélt férfit a Fővárosi Törvényszék 2021-ben bűnösnek mondta ki folytatólagosan elkövetett szexuális erőszak és gyermekpornográfia miatt. Mint különös visszaesőt 16 év fegyházzal sújtotta, amelyből feltételes szabadságra nem bocsátható. A bíróság végleg eltiltotta a férfit minden olyan foglalkozástól, tevékenységtől, amelyben 18. életévét be nem töltött személy nevelését, felügyeletét, gondozását, gyógykezelését végezhetné, illetve vele egyéb hatalmi vagy befolyási viszonyban állna.

Az elsőfokú ítélet ellen a vádlott és védője fellebbezett.

A Fővárosi Ítélőtábla helybenhagyta a törvényszék döntését, amely így jogerőre emelkedett - áll a főügyészség közleményében.

Címkék: ítélet, börtön, pedofil

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 26. 14:00, vasárnap | Belföld

Hegedűs Zsolt: szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai

Szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai - közölte Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter szombaton a Facebook-oldalán.

2026. Július 26. 11:00, vasárnap | Belföld

Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció

Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció - jelentette be Facebook-oldalán Bujdosó Andrea, a képviselőcsoport vezetője szombaton.

2026. Július 26. 09:34, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a Fidesz ellenállási politikát hirdet a Tisza által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

A Fidesz ellenzéki politika helyett ellenállási politikát hirdet a szabadság új, széles koalíciójának megteremtése érdekében a Tisza Párt által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.