Hírek
2018. Június 28. 15:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Több mint 120 ezren csatlakoztak már az adóhivatal online számlarendszeréhez
Több mint 120 ezren csatlakoztak már a Nemzeti Adó- és Vámhivatal online számlarendszeréhez, az érintetteket júniusban adózói fórumok tájékoztatják a számlabekötési kötelezettség részleteiről
- mondta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szakfőigazgatója az M1 aktuális csatorna csütörtök reggeli műsorában.
Csendes Ágnes kifejtette, hogy a rendszerben a NAV szerverével kommunikál az érintett vállalkozások számlázó programja, az érintetteknek tehát meg kell győződniük arról, hogy a kettő közötti kapcsolat létrejöhet. A csatlakozási kötelezettség kézi számlakiállításra is kiterjed, de informatikai bonyodalmak leginkább a komplex vállalatirányítási rendszerekben adódhatnak, hiszen ezeknél a számlázást össze kell kötni például a könyveléssel vagy a készletnyilvántartással is - tette hozzá.
A NAV szakfőigazgatója szerint nehézségek esetén a szoftverfejlesztőket érdemes felkeresni. Hangsúlyozta, hogy előzetesen nem lehet méltányosságot kérni késedelemre, de az ilyen ügyekben az adóhatóság méltányolni fogja, ha az érintettek jogkövetőek és tettek már lépéseket az átállás érdekében.
Július 1-jétől valós időben kell jelenteni a NAV-nak a 100 ezer forintnál nagyobb áfatartalmú, cégnek kiállított számlákat, ezért az érintetteknek regisztrációval kell csatlakozniuk az adóhatóság online számlarendszeréhez.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld
KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt
2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak
Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.
2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.
