Hírek
2022. Május 30. 13:02, hétfő |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Tízmilliókat csalt ki papoktól egy férfi

Befejezték a rendőrök a nyomozást annak a férfinak az ügyében, aki a megalapozott gyanú szerint 15 egyházi személytől csalt ki több mint 37 millió forintot.
A szegedi nyomozók egy magyar plébános 2016 júniusában tett feljelentése alapján indítottak vizsgálatot ismeretlen személlyel szemben, csalás bűntett elkövetésének gyanúja miatt. Az elkövető 2014 decemberét követően hamis közokiratok bemutatásával hitette el a sértettel, hogy nagy összegű örökséget hagyott rá egy közelmúltban elhunyt asszony. A hagyatéki eljárás lebonyolítására a terhelt alkalmanként több ezer euró átutalását kérte, amit a sértett teljesített. A feltételezett elkövető tartózkodási helyét megállapítani a vizsgálati eljárás során nem lehetett, ezért a rendőrkapitányság munkatársai elrendelték a körözését. A csalót 2019 novemberében igazoltatták a rendőrök Esztergomban, majd előállították – közölte a rendőrség.
Az eljárás során a rendőrkapitányság munkatársainak az ügyben több hasonló, szintén egyházi személyek kárára elkövetett bűncselekmény miatt, a magyar és szlovák hatóságok által folytatott nyomozás jutott tudomásukra. Az eljárás során 15 sértettre és mintegy 37 millió forint értékben elkövetett csalásra derült fény.
A rendőrkapitányság munkatársai az eljárást befejezték, az ügy iratait vádemelési javaslattal megküldték az ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 18. 08:08, szombat | Belföld
KSH: a bruttó átlagkereset 683 300 forint volt, 8,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit
A bruttó mediánkereset 563 400 forint volt.
2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld
Orbán Viktor: nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót
Nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót
2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld
Budapesti békecsúcs - Donald Trump: Magyarország biztonságos ország
Magyarország biztonságos ország, és Orbán Viktor miniszterelnök tevékenységének köszönhetően nincsenek olyan problémái, mint más államoknak