Hírek
2011. Július 01. 07:13, péntek |
Külföld
Forrás: HírTV
Tízezer iskolát érint a megmozdulás

Tízezer iskolát érint a brit oktatási alkalmazottak sztrájkja: ez a brit iskolák több mint kétharmada. Nagy-Britanniában félmillió tanár tiltakozik a kormány nyugdíjreformja miatt, amely több munkaévet és kisebb juttatásokat irányoz el
A sztrájk miatt sok iskolát teljesen, és legalább ugyanannyit részlegesen be kellett zárni. Londonban a tanárok a város központjába vonultak, de a sztrájk hatalmas méreteket öltött Liverpoolban is, ahol a szakszervezetek állítása szerint csak öt iskola nem csatlakozott a munkabeszüntetéshez.
Több kikötő és repülőtér személyzete is sztrájkba lépett, ezért a közlekedésben is tapaszthatók fennakadások. A brit miniszterelnök szóvivője „szükségtelennek és elhamarkodottnak” nevezte a megmozdulást, amely a legnagyobb a jelenlegi koalíció hatalomra kerülése óta. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 19. 09:01, vasárnap | Külföld
Donald Trump és politikája ellen tüntettek az Egyesült Államok számos nagyvárosában
Donald Trump elnök és politikája elleni tiltakozásul összehangolt tüntetéseket tartottak az Egyesült Államok számos nagyvárosában szombaton.
2025. Október 19. 08:57, vasárnap | Külföld
kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg az USA
Az amerikai hadsereg feltételezett kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg - közölte Donald Trump elnök szombaton.
2025. Október 15. 07:38, szerda | Külföld
Donald Trump: a Hamászt szükség esetén erővel kényszerítjük fegyverletételre
Donald Trump közlése szerint ha a Hamász nem teszi le a fegyvert, akkor erővel fogják erre kényszeríteni. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden.