Hírek
2016. Március 26. 08:11, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Terrorizmus: egy támadás a biztonságot nyújtó viselkedési formákat is lerombolja
Egy terrortámadás alapjaiban lerombolja a biztonságot nyújtó viselkedési formákat - mondta Rosta Teodóra pszichológus az M1 aktuális csatornán péntek este.
A támadás következményeit részletezve azt mondta: átstrukturálódnak a hétköznapok, megváltoznak az értékek, attitűdök, viszonyulások és bizalmatlanok lehetünk a másikkal szemben.
Olyan társadalomban, ahol vannak etnikai csoportok, a velük kialakított kapcsolat is alapjaiban változik meg - tette hozzá.
Rosta Teodóra hangsúlyozta ugyanakkor, hogy az előítéleteket keretek között lehet tartani.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 04. 09:23, vasárnap | Belföld
Tavaly csaknem 1700 bejelentés érkezett a Magyar Honvédség tűzszerész ügyeletére
Mozgalmas évük volt a Magyar Honvédség tűzszerészeinek, a riasztások száma tavaly is elérte az egy évvel korábbit, megközelítve az 1700-at - közölte a Honvédelmi Minisztérium szombaton az MTI-vel.
2026. Január 03. 10:10, szombat | Belföld
11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum
Január 1-jétől 11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum, a minimálbér-emeléssel párhuzamosan számos szociális ellátás összege is emelkedik
2026. Január 02. 10:14, péntek | Belföld
Változékony idő várható az új év első hétvégéjén
2026. Január 02. 10:12, péntek | Belföld
NAV: elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok
Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.
