Hírek
2020. Szeptember 05. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti
Szeptember 7-ig lehet jelentkezni az őszi érettségi vizsgákra

Hétfőig lehet jelentkezni az őszi érettségi vizsgákra - közölte az Oktatási Hivatal az MTI-vel. A diákok rendes, szintemelő, kiegészítő, ismétlő, pótló, javító és előrehozott vizsgát is tehetnek ebben időszakban.
Az Oktatási Hivatal pénteki közleményében emlékeztetett: a kormány döntése értelmében már a 12. évfolyamos tanulók is tehetnek előrehozott idegen nyelvi érettségi vizsgát az őszi időszakban.
Tájékoztatásuk szerint a kijelölt középiskolák és a kormányhivatalok (amelyek listája, valamint a jelentkezés benyújtásáról szóló legfontosabb információk megtalálhatók az Oktatási Hivatal honlapján) szerveznek érettségiket az őszi vizsgaidőszakban.
Idén az őszi érettségi vizsgaidőszak október 16-tól november 27-ig tart. Az írásbeliket október 16-30. között tartják. Az emelt szintű szóbeli vizsgák november 12. és 16., a középszintű szóbeli november 23. és 27. között lesznek.
A vizsgák megszervezése során az aktuális járványhelyzetre fokozott tekintettel lesznek az érintettek, és szükség esetén megteszik a megfelelő óvintézkedéseket - közölte az Oktatási Hivatal.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is
A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb
2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld
MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba
A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.
2025. Július 13. 09:04, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint Brüsszel hibája, hogy az USA jelentősen emeli a vámokat
Szijjártó Péter: az amerikai vámemelés is a brüsszeli vezetés alkalmatlanságát bizonyítja.