Hírek
2019. Július 29. 12:02, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Szeptember 14-ig lehet ajánlásokat tenni a nemzet háziorvosa díjra
Szeptember 14-ig lehet ajánlásokat küldeni A nemzet háziorvosa pályázatra - mondta el a projekt vezetője hétfőn az M1 és a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című közös műsorblokkjában.
B. Király Györgyi elmondta, az első körben történeteket várnak az orvosokról, amelyek az emberségéről, alázatáról, szolgálatkészségéről tanúskodnak. Határon túli praxisokra is lehet ajánlásokat beküldeni.
Zsűri választja ki a tíz magyarországi és tíz határon túli "toplistást", akikre két héten keresztül lehet szavazni. A szavazás október 5-én zárul, a díjátadó pedig a hónap végén lesz. A díjjal a példaértékű hivatástudatot, szolgálatot értékelik - ismertette.
A pályázat eddig az Év praxisa néven futott, idéntől azonban egységesen A nemzet háziorvosa elnevezéssel fut. Az ajánlásokat a program honlapján, a http://www.evpraxisa.hu oldalon lehet megtenni. A pályázatot idén kilencedik alkalommal írta ki az Emberi Erőforrások Minisztériuma.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld
Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában
Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés
2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi
Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka
2026. Április 27. 07:34, hétfő | Belföld
Magyar Péter szerdán Brüsszelben egyeztet az uniós források hazahozataláról
2026. Április 26. 11:00, vasárnap | Belföld
Orbán Anita miniszterelnök-helyettes lesz
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita - jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
