Hírek
2017. December 19. 17:13, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Szalmonellával szennyezett fehércsokoládé kerülhetett forgalomba Magyarországon
Lengyelországban gyártott, szalmonella baktériummal szennyezett áfonyás fehércsokoládé kerülhetett kereskedelmi forgalomba Magyarországon.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a német hatóság bejelentése alapján értesült az esetről - közölte a Nébih a honlapján kedden.
Az Európai Bizottság gyorsriasztási rendszerén (RASFF) érkezett információ szerint a magyarországi Rossmann üzletekbe is kerülhetett a szennyezett termékekből. A Nébih felvette a kapcsolatot a magyar forgalmazóval, a tételek nyomon követése folyamatban van - közölték.
A termék neve: "Das Exquisite Heidelbeere Weisse Schokolade", 100 grammos kiszerelésű, tételszáma GTIN 4305615367347. Az érintett csokoládé minőség megőrzési ideje 24.03.2019.
A Nébih kéri a vásárlókat, hogy amennyiben valaki fogyasztott a visszahívásban szereplő csokoládéból, illetve néhány napon belül észleli a szalmonella tüneteit, feltétlenül forduljon orvoshoz. Aki rendelkezik a fenti termékkel, egészsége megóvása érdekében ne fogyassza azt el - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Balázs: egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság
Egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság - értékelte a korábbi kormánypártok választási vereségét Orbán Balázs volt kampányfőnök szerdán a Patriótának adott interjújában.
2026. Május 13. 07:21, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: a Tisza-kormány a nemzet és nem a miniszterelnök szolgálója lesz
2026. Május 13. 07:20, szerda | Belföld
Megalakult a Tisza-kormány
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
2026. Május 13. 07:15, szerda | Belföld
Magyar Péter a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót
Magyar Péter miniszterelnök a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót kedden este a Facebook-oldalán, megjegyezve, hogy ez Pintér Sándor eltitkolt 100 milliárdos luxusminisztériuma.
