Városlista
2025. december 4, csütörtök - Barbara, Borbála

Hírek

2015. Szeptember 09. 07:48, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Szakértő: nincs különbség a magyar és a német táborok körülményei között

Szakértő: nincs különbség a magyar és a német táborok körülményei között

Georg Spöttle biztonságpolitikai szakértő tapasztalatai szerint nincs különbség a németországi és a magyarországi befogadóállomások körülményei és ellátása között.

A szakértő az M1 aktuális csatornának kedd este azt mondta, Németországban 800 ezer regisztrált és 100 ezer illegális bevándorló van, és folyamatosan érkeznek újabbak. Csak ideiglenes szállásokon tudják őket elhelyezni katonai sátrakban vagy légkondicionált konténerekben, közparkokat, régi laktanyákat, hangárokat nyitnak meg - számolt be tapasztalatairól, amelyeket egy német regisztrációs központban és ideiglenes szálláson szerzett. Ugyanolyan a helyzet, mint Röszkén vagy Debrecenben, ugyanolyan ételeket is kapnak, és ezeket ugyanúgy el is dobálják, mint Magyarországon - mondta. Hozzátette: nem hiszik ugyanis el, hogy halal - az iszlám szabályainak megfelelő - élelmiszert kaptak.

Georg Spöttle szerint komolyan kell venni azokat a híreket, hogy terroristák is beszivárogtak a bevándorlókkal. Felelőtlennek nevezte a német titkosszolgálat igazgatójának kijelentését, hogy nincsenek terroristák a bevándorlók között.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld

A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában

Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák

Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: felszólítjuk Ukrajnát!

Felszólítjuk Ukrajnát, hogy szüntesse be Magyarország energiabiztonságának támadását, különös tekintettel arra, hogy az ukrán energiaimport egy jelentős része hazánkból érkezik jelenleg

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll