Hírek
2018. Május 29. 07:24, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Szabálysértési eljárás indult a légtérbe engedély nélkül berepülő gépek pilótái ellen

Szabálysértési eljárást indított a rendőrség a Magyarország légterébe hétfőn engedély nélkül berepülő repülőgépek és helikopterek pilótái ellen - tájékoztatott a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság a rendőrség honlapján.
Azt írták: a rendőrök 28 francia állampolgárságú repülőgép-vezetőt ellenőriztek, közülük 27-tel szemben járnak el a légiközlekedés biztonságát és védelmét szolgáló szabályok megszegése miatt.
A Honvédelmi Minisztérium korábban azt közölte: 13 óra után néhány perccel riasztották a készültségi szolgálatban lévő Gripenjeiket, mert 14 ultrakönnyű merevszárnyú repülőgép és 14 ultrakönnyű Giro helikopter lépett be a magyar légtérbe. A Franciaországból Románia felé tartó 28 légijármű előzetesen nem nyújtott be repülési tervet, valamint az ország légterébe való belépéskor nem vették fel a kapcsolatot a polgári légiforgalmi hatósággal.
A Gripenek az azonosítást követően visszatértek a kecskeméti bázisra. A kisgépek a balatonkeresztúri repülőtéren szálltak le, ahol a velük szembeni intézkedést a rendőrség munkatársai vették át - tették hozzá.
Hosszú Balázs, a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense az MTI megkeresésére elmondta: annak a pilótának, aki ellen nem indult szabálysértési eljárás, volt berepülési terve, a rádióját is használta. A többiek pénzbüntetésre számíthatnak, de kedden mindegyikük folytathatja útját Románia felé.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 23. 08:41, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét
A háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét - írta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2025. Október 23. 08:39, csütörtök | Belföld
Október 23. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt
2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére
Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges