Hírek
2018. Július 16. 07:34, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Sok mindent ellenőriz a NAV a Balatonnál
Vendéglátóhelyeket, piacokat, ajándékboltokat és strandokat ellenőriz hétfőtől a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a Balatonnál - olvasható a Magyar Időkben.
A NAV emberei leginkább arra lesznek kíváncsiak, hogy az érintettek megfelelően átadják-e a nyugtát, a számlát, és bejelentették-e alkalmazottaikat - írja hétfői számában a lap.
Az összehangolt akciót előre bejelentette a hatóság, ezáltal a vizsgálatokról számos gazdasági szereplő - a büntetést elkerülendő - az adott időszakban minden ügyletet beüt az online pénztárgépébe. A kasszák azonnal továbbítják az adatokat a NAV-nak, ahol összevethetik az ellenőrzési időszak értékeit a korábbi adatokkal, de felhasználhatják őket a később bevallott forgalom számainak elemzésekor is.
A NAV júniusban Budapest belvárosának vendéglátó- és szórakozóhelyeit ellenőrizte. Nagyjából félszáz kocsmánál legalább másfélszeres mértékű bevételnövekedés volt, a bejelentett ellenőrzés lezárása után azonban az összes gazdasági szereplőnek visszaesett a forgalma a korábbi vagy még annál is alacsonyabb szintre.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld
Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat
Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.
2025. December 09. 06:35, kedd | Belföld
Hegyi Zsolt: 2029-ig teljesen megújul a szentendrei HÉV
Hegyi Zsolt: 300 milliárd forintból teljesen megújul a szentendrei HÉV
2025. December 09. 06:33, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a migráció kérdése fontos lesz az áprilisi választáson
2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.
