Városlista
2026. július 4, szombat - Ulrik

Hírek

2019. Június 10. 17:32, hétfő | Belföld
Forrás: mti/Fotó: MTI/Máthé Zoltán

Rövidesen kiemelhető a tragikus sorsú Hableány

Rövidesen kiemelhető a tragikus sorsú Hableány

Belátható távolságban van a Hableány kiemelése, a hajó rövidesen emelhetővé válik

- jelentette be a Terrorelhárítási Központ (TEK) társadalmi kapcsolatokért felelős osztályának vezetője hétfőn Budapesten, a Margit hídhoz közel május 29-én elsüllyedt személyhajó kiemelésével kapcsolatos helyzetről tájékoztatva.

Jasenszky Nándor a sajtótájékoztatón ismertette: a négy emelőheveder a hajó alatt van, az ellenőrzésük megtörtént, a megfelelő pontokon helyezkednek el, és fel vannak adva az uszályokra.

Úgy fogalmazott: egyelőre nincs konkrét időpontja a kiemelésnek, de azon vannak, hogy ez mihamarabb megtörténjen.

Címkék: baleset, hajó, TEK

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 04. 12:00, szombat | Belföld

KNYF: vesztegetés miatt vettek őrizetbe egy kormányhivatali osztályvezetőt

Meggyanúsított és őrizetbe vett egy kormányhivatali osztályvezetőt minősített vesztegetés miatt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség pénteken - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közleményben az MTI-vel.

2026. Július 04. 10:00, szombat | Belföld

Társadalmi egyeztetés indult az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról

Társadalmi egyeztetés indult pénteken az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és a hozzá kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.

2026. Július 04. 08:56, szombat | Belföld

Kapitány István: a paksi atomerőmű elkezdte visszaemelni a teljesítményét

A Duna vízhőmérséklete lecsökkent annyira, hogy a Paksi atomerőmű pénteken elkezdhette visszaemelni a teljesítményét - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán.