Városlista
2026. április 27, hétfő - Zita

Hírek

2016. Szeptember 26. 07:24, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Rengeteg baleset történt a hétvégén, heten haltak meg

Rengeteg baleset történt a hétvégén, heten haltak meg

Öt balesetben hét ember vesztette életét az ország közútjain a hétvégén - közölte a rendőrség hétfőn hajnalban az MTI-vel.

Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálatának közleménye szerint az elmúlt 72 órában a rendőrök 141 személyi sérüléses közúti közlekedési baleset helyszínén intézkedtek. A halálos kimenetelű balesetek mellett 44 súlyos, 92 könnyű sérüléssel végződött.

A hétvége folyamán 475 embert - közülük több mint százat az ellenük érvényben lévő körözés alapján - fogtak el a rendőrök, 300 embert bűncselekmény elkövetésén értek tetten. A három nap alatt összesen 546 embert - köztük 219-et bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt, további 51-et ittas vezetés gyanúja miatt - állítottak elő a rendőrök - írta az ORFK.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi

Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka

2026. Április 26. 11:00, vasárnap | Belföld

Orbán Anita miniszterelnök-helyettes lesz

Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita - jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.

2026. Április 26. 10:00, vasárnap | Belföld

Kapitány István: szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, megteremtjük a piac bizalmát

Szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, és megteremtjük a piac bizalmát - írta a leendő gazdasági és energetikai miniszter szombaton a Facebookon.