Hírek
2017. December 04. 19:11, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Rekordot döntött a Liszt Ferenc repülőtér utasforgalma
Több mint egymillió utas fordult meg a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren novemberben, korábban még nem volt példa ilyen novemberi forgalomra - tájékoztatta a Budapest Airport (BA) hétfőn az MTI-t.
Az év tizenegyedik hónapjának végéig 12 milliónál többen érkeztek és indultak a ferihegyi terminálokról.
A közlemény szerint december közepén indul a karácsonyi és az év végi nagyüzem, így idén a forgalom várhatóan megközelíti vagy túl is lépheti a 13 milliós utasszámot, jelentősen meghaladva a tavalyi 11,4 milliós rekordot.
A BA várakozása szerint a január-februárban szokásos forgalomcsökkenés jövőre visszafogottab lesz a korábbiaknál, azért is mert a 2017/18-as téli menetrendben 14 új járat indul Budapestről.
A BA emlékeztetett, a növekvő forgalom igényeinek kielégítésére két éve elindították a BUD 2020 elnevezésű, ötéves repülőtér-fejlesztési programot mintegy 160 millió euró, azaz 50 milliárd forint értékben.
Ennek keretében felújították az egyes futópályát, korszerűbb műszeres leszállító berendezést telepítettek, rövidesen megnyílik a repülőtéri szálloda, és jövőre átadják a nem-schengeni forgalmat bonyolító B-oldali utasmolót, ami 10 ezer négyzetméterrel bővíti az utasforgalmi területet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld
Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket
- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.
2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében
Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.
2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését
Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.
2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld
Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben
Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.
