Hírek
2018. Október 05. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Rászorulókat vertek át – 81 vádlottat ítéltek el
Az úgy nevezett encsi szocpol ügyben 81 vádlott esetében hozott ítéletet csütörtökön a Miskolci Törvényszék. A másodfokú ítélet14 ezer oldal nyomozati anyag, több kötetnyi bírósági irat átvizsgálása után született.
A vádlottak a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei városban és a környező településeken jogosulatlanul igényelt lakásépítési támogatásból építettek sokszor használhatatlan házakat.
Az ügy előzménye, hogy építési vállalkozók rászoruló családokat kerestek meg a gyermekek után járó lakásépítési kedvezmény igénylése érdekében, ezért cserébe a családoknak néhány százezer forintos összeget ajánlottak, illetve azt ígérték, hogy részükre lakást építenek.
Az ígéretben bízva 44 vádlott kapott 2,4 millió forint és 5,2 millió forint közötti támogatást anélkül, hogy arra jogosult lett volna, ráadásul a vádlottak nagy része a szükséges önerővel nem rendelkezett, mások pedig azért nem részesülhettek volna támogatásban, mert már korábban ingatlant szereztek. A hamis igényléseket legtöbbször a vállalkozók közreműködésével nyújtották be a pénzintézetekhez, majd a műszaki ellenőr vádlottak valótlanul leigazolták az egyes építési munkafázisok meglétét és megfelelőségét. A házak alacsony készültségi fokig épültek meg, nem voltak közművesítve, hiányzott belőlük a nyílászáró, de az is előfordult, hogy már megépült ingatlant építettek újra. Kizárólag azok az ingatlanok készültek el megfelelően, melyekbe maguk a vállalkozók és családjaik költöztek.
A törvényszék a másodfokú eljárásban 81 vádlottal szemben hozott ítéletet, a vádlottakat költségvetési csalás, magánokirat-hamisítás és hamis magánokirat felhasználása miatt mondta ki bűnösnek, közülük két embert ítéltek börtönbüntetésre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 16. 11:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Marco Rubio a béke megteremtésének lehetőségéről tárgyal Budapesten
A béke megteremtésének lehetőségéről és a magyar-amerikai kapcsolatokról tárgyal majd Budapesten Marco Rubio amerikai külügyminiszter
2026. Február 16. 09:00, hétfő | Belföld
Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet
A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.
2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld
Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk
Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket
2026. Február 16. 07:34, hétfő | Belföld
Budapestre érkezett Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere
Megérkezett Budapestre az Egyesült Államok külügyminisztere; Marco Rubiót Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára fogadta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vasárnap.
