Hírek
2018. Július 17. 11:34, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Prostituáltakat futtatott itthon és külföldön is egy szegedi férfi
Prostituáltakat futtató szegedi férfi ellen indult eljárás, a bíróság ügyészi indítványra elrendelte a gyanúsított letartóztatását - tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője kedden az MTI-t.
Szanka Ferenc közölte, a férfi ellen erőszakkal, illetve fenyegetéssel elkövetett kerítés, valamint kitartottság bűntettének gyanúja miatt indult eljárás.
A gyanú szerint a férfi 2015 decemberétől előbb Belgiumban, majd Németországban és Dániában bérelt apartmanokban biztosított lehetőséget egy szegedi nőnek arra, hogy prostitúciós tevékenységet folytasson. Egy másik szegedi nőt fenyegetéssel, majd fizikai erőszakkal vett rá arra, hogy előbb Szegeden, majd Németországban dolgozzon prostituáltként.
A felügyelete alatt álló sértettek a keresetüket rendszeresen hazaküldték neki. Azért, hogy a bűncselekményekből származó pénzt elrejtsék a hatóságok elől, azt részben a férfi hozzátartozójának utalták át.
A folyamatosan fenyegetett nőknek naponta telefonon be kellett számolniuk bevételeikről, a férfi több alkalommal ki is utazott hozzájuk, hogy a megkeresett pénzt elvegye és személyesen felügyelje tevékenységüket.
A bíróság a szökés, elrejtőzés, bűnismétlés és az eljárásban részt vevő más emberek megfélemlítésének veszélye miatt - nem jogerősen - elrendelte a külföldön már elítélt férfi letartóztatását - tudatta a csoportvezető ügyész.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld
Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje
A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.
2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld
Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában
Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés
2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi
Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka
