Hírek
2018. Január 17. 07:39, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Országszerte számos programmal készülnek a családok évében
A családok évében országszerte számos program várja a családokat, érdeklődőket - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára az M1 aktuális csatornán szerdán reggel.
Novák Katalin közlése szerint a programokról a csaladokeve.hu oldalon lehet tájékozódni.
Most szombaton a Városligeti Műjégpályán tartanak rendezvényt - említett példát.
Az államtitkár a műsorban azt hangsúlyozta, hogy Magyarországon reneszánszát éli a házasság intézménye. Ugyanis, míg 2002 és 2010 között 23 százalékkal csökkent a házasságkötések száma, 2010 és 2016 között 46 százalékkal nőtt.
Novák Katalin a múlt évi adatokat is bíztatónak nevezte. Szerinte azok részben az értékek változásának, egyfajta "normalizálódásnak" köszönhetőek, de közrejátszhat az anyagi támogatás is. Ezek közül az államtitkár kiemelte a családi adókedvezményt és a házassági adókedvezményt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 15. 11:00, szerda | Belföld
Felmentette a MÁV igazgatósági elnökét Vitézy Dávid
Keddi hatállyal felmentette Lepsényi István eddigi igazgatósági elnököt és Parragh László igazgatósági tagot Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld
Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok nagykereskedelmi ára
Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok literenkénti nagykereskedelmi ára: a benzin bruttó 14 forinttal, a gázolaj bruttó 7 forinttal drágul - írta a holtankoljak.hu kedden.
2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld
Az Európai Bizottságtól várja a Fidesz, hogy elítélje a kormányt
A Tisza-kormány Európában példátlan módon bontja le a magyar demokráciát, korlátozza a demokratikus politikai versenyt és szűkíti a választójogot Magyarországon
2026. Július 15. 07:39, szerda | Belföld
Vb-2026 - Spanyolország a franciák legyőzésével a döntőben
Az Európa-bajnok spanyol válogatott 2-0-ra legyőzte a francia csapatot kedden a labdarúgó-világbajnokság dallasi elődöntőjében.
