Hírek
2019. Március 20. 07:25, szerda |
Belföld
Forrás: mti/Fotó:szakmavilag.hu
Országos roadshow indul a szakképzés népszerűsítésére
Országos roadshow-t indított a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) a területi kamarákkal együttműködve a szakképzés népszerűsítésére, az akció május 31-ig tart.
A pályaválasztás előtt álló fiatalok tavasszal 52 helyszínen, többek között Hevesen, Kazincbarcikán, Sátoraljaújhelyen, Tiszaújvárosban és Hajdúböszörményben, valamint Karcagon, Berettyóújfalun, Hódmezővásárhelyen és Kecskeméten, illetve Kalocsán, Baján és Mohácson találkozhatnak a Szakmavilág feliratú lila színű kamionnal, amelyben az érdeklődők virtuális szemüvegek segítségével próbálhatják ki magukat a különböző szakmacsoportokban. Az akció idei újdonsága a szülőknek szóló szülői értekezlet sorozat – közölte az MKIK szerdán az MTI-vel.
Az eseményről további információ, a roadshow pontos állomásai a Szakmavilág honlapján olvashatóak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 25. 08:48, szombat | Belföld
Az erős szél miatt országosan háromszáz káresethez riasztották a tűzoltókat
A Benjamin elnevezésű ciklon viharos széllel vonul át az országon, kora délutánig országosan háromszáz káresetet számoltak fel a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken az MTI-vel.
2025. Október 25. 08:46, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a budapesti békecsúcs nem került le a napirendről
Európában is pontosan tudják, hogy a békecsúcs nem került le a napirendről, az időpontja kétséges, de hogy lesz, afelől nincs kétség
