Városlista
2025. november 22, szombat - Cecília

Hírek

2020. Szeptember 14. 13:06, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Online innovációs verseny indul a kiberbiztonság növeléséért

Online innovációs verseny indul a kiberbiztonság növeléséért

Online innovációs versenyt hirdetett a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) a kiberbiztonság növeléséért - hangzott el az M1 aktuális csatornán hétfőn.

Krasznay Csaba, az egyetem adjunktusa ismertette: a versenyzőknek 5-7 fős csoportokban kell megoldást keresniük az egészségügy, autonóm önvezető járművek, közigazgatás, hon- és rendvédelem területén jelenlévő biztonsági problémákra. A verseny végén a csoportoknak prezentációt kell tartaniuk a szakértőkből álló zsűrinek, a legjobb megoldásoknak pedig segítenek befektetőket találni, és a termékeket piacra juttatni - mondta.

Hozzátette: a felhívás nemcsak informatikusoknak szól, bárki jelentkezhet, akit érdekel a kiberbiztonság.

A versenyre jelentkezni a www.ludevent.uni-nke.hu honlapon lehet.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 22. 08:51, szombat | Belföld

Magyar Közút: téli csapadék érkezik, több hullámban, többféle formában

Az előttünk álló napokban országos szinten borult, csapadékos időre készüljünk, a csapadék halmazállapota folyamatosan változik - hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2025. November 22. 08:50, szombat | Belföld

Orbán Viktor: meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek a háborúba

Meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek az orosz-ukrán háborúba - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.