Városlista
2026. július 4, szombat - Ulrik

Hírek

2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld
Forrás: MTI

NGM: a hazai üzemanyagárak jelentősen kedvezőbbek a szomszédos országok átlagánál

NGM: a hazai üzemanyagárak jelentősen kedvezőbbek a szomszédos országok átlagánál

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai alapján Magyarországon az üzemanyagárak áprilisban is érdemben kedvezőbbek maradtak a szomszédos országok átlagánál

- hívta fel a figyelmet keddi közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

Az Európai Unió Weekly Oil Bulletin jelentése alapján a 95-ös oktánszámú benzin havi átlagára itthon 589 forint volt, ami 17 forinttal alacsonyabb a környező országokban mért 606 forintos átlagárnál.

A dízel üzemanyag esetében a 600 forintos magyar átlagár 13 forinttal volt kedvezőbb a szomszédos országok 613 forintos átlagáránál. Mindez jól mutatja, hogy a magyar üzemanyagárak nemcsak versenyképesek, hanem érzékelhetően alacsonyabbak is a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozta az NGM.

Kiemelték: a kormány célja, hogy a magyar családok és a hazai vállalkozások megfizethető áron vásárolhassanak üzemanyagot. Ennek érdekében folyamatosan figyelemmel kíséri a hazai és nemzetközi piaci trendeket, és szükség esetén intézkedéseket tesz annak érdekében, hogy az árak a lehető legkedvezőbb szinten maradjanak és a magyar embereknek ne kelljen többet fizetniük az üzemanyagért a szomszédos országok lakosságához képest.

A Nemzetgazdasági Minisztérium a KSH jelentése alapján megerősítette, hogy a magyar üzemanyagárak továbbra is versenyképesek maradtak, és az árkülönbség érdemben növekedett a szomszédos országokhoz képest.
A cél az, hogy a hazai piac stabilitásának és versenyképességének fenntartásával biztosítsák a magyar családok és vállalkozások számára a kedvező üzemanyagárakat. A kormány továbbra is bízik az üzemanyagkereskedőkkel való konstruktív együttműködésben a stabil és versenyképes árak megőrzése érdekében - szögezte le az NGM.

Címkék: üzemanyagár

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 04. 12:00, szombat | Belföld

KNYF: vesztegetés miatt vettek őrizetbe egy kormányhivatali osztályvezetőt

Meggyanúsított és őrizetbe vett egy kormányhivatali osztályvezetőt minősített vesztegetés miatt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség pénteken - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közleményben az MTI-vel.

2026. Július 04. 10:00, szombat | Belföld

Társadalmi egyeztetés indult az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról

Társadalmi egyeztetés indult pénteken az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és a hozzá kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.

2026. Július 04. 08:56, szombat | Belföld

Kapitány István: a paksi atomerőmű elkezdte visszaemelni a teljesítményét

A Duna vízhőmérséklete lecsökkent annyira, hogy a Paksi atomerőmű pénteken elkezdhette visszaemelni a teljesítményét - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán.