Városlista
2025. november 22, szombat - Cecília

Hírek

2012. Április 13. 14:13, péntek | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Nagyot kaszált a német óriás

Nagyot kaszált a német óriás

Negyvenéves fennállása óta először tavaly átlépte az ötmilliárd eurót a Magyarországon is érdekelt német Rossmann drogériahálózat forgalma.

Az immár második legnagyobb német drogérialánc bevételei 10,5 százalékkal, 5,12 milliárd euróra nőttek 2011-ben a most ismertetett, végleges adatok szerint.

A családi vállalkozás az idei évre további növekedést vár, 5,7 milliárd euróra. Adózott eredményéről adatokat a Rossmann nem tett közzé, csupán annyit közöltek, hogy ez meghaladta a százmillió eurót. A kamatok és adó előtti eredmény 154 millió euró lett.

A már januárban közzétett előzetes részletezés szerint tavaly Németországban az 1612 Rossmann üzlet 10 százalékos forgalomemelkedéssel 3,81 milliárd eurót ért el. A 919 külföldi – lengyelországi, csehországi, magyarországi, törökországi és albániai – érdekeltség 12 százalékos emelkedéssel 1,32 milliárd eurós forgalmat bonyolított le 2011-ben. A cég hat európai országban összesen mintegy 33 ezer alkalmazottat foglalkoztat.

A Rossmann a piacvezető Schlecker csődje nyomán igyekszik pozícióját tovább erősíteni, de nem törekszik piaci elsőségre. A dm után Németországban jelenleg a második.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 22. 08:51, szombat | Belföld

Magyar Közút: téli csapadék érkezik, több hullámban, többféle formában

Az előttünk álló napokban országos szinten borult, csapadékos időre készüljünk, a csapadék halmazállapota folyamatosan változik - hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2025. November 22. 08:50, szombat | Belföld

Orbán Viktor: meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek a háborúba

Meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek az orosz-ukrán háborúba - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.