Városlista
2025. október 20, hétfő - Vendel

Hírek

2013. Szeptember 27. 12:54, péntek | Sport
Forrás: MTI

Műszívre kapcsolták Adamset

Műszívre kapcsolták Adamset

Túl van a harmadik beavatkozáson Akeem Adams, a Ferencváros szerdán este infarktust kapott trinidadi labdarúgója, akit műszívvel tartanak életben.

Orosz Pál, a Ferencváros Labdarúgó Zrt. vezérigazgatója a Digi Sport pénteki Reggeli Start című műsorában telefonon jelentkezett be, s azt mondta, mivel a 22 éves játékos szíve nem vette át azokat a funkciókat, amelyeket el kellene látnia, ezért vált szükségessé, hogy a futballistát műszívre kapcsolják, s jelenleg az tartja fenn a keringését. Hozzátette: Adamset mélyaltatásban tartják, s állapota továbbra is súlyos.
Azzal kapcsolatban, hogy a labdarúgónak műszívet kell-e majd beültetni, Orosz nem kívánt állást foglalni, szerinte ezt csak a kezelőorvosai tudják megmondani.
A sportvezető megerősítette azt a sajtóértesülést, miszerint Adams családjában előfordult már korai haláleset.
"Az édesapja negyvenévesen, más jellegű, de szintén kardiovaszkuláris probléma miatt halálozott el" - fogalmazott Orosz, majd hozzáfűzte: amikor a játékos szerződtetésekor a FIFA-protokoll szerinti orvosi vizsgálatnál rákérdeztek arra, hogy volt-e a családjában egészségi probléma, Adams nemmel felelt.
A vezérigazgató hozzátette, Adams személyében olyan játékost ismert meg, aki szinte mindent alárendel a labdarúgásnak, nem hőbörög, és mindig a feladatra koncentrál, ezért a Fradiban focizó fia számára is őt állítaná példaképként.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 20. 08:04, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - Izgalmas döntetlen az Újpest-Ferencváros rangadón

A közel két hónapja nyeretlen, házigazda Újpest meglepetésre 1-1-es döntetlent ért el az ősi rivális, címvédő Ferencváros ellen a labdarúgó Fizz Liga tizedik fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

2025. Október 20. 08:02, hétfő | Sport

Premier League - Ismét kikapott a Liverpool

2025. Október 19. 08:56, vasárnap | Sport

Rövidpályás úszó-vk – Sárkány Zalán országos csúccsal nyert 800 méter gyorson

Sárkány Zalán országos csúccsal nyert 800 méteres gyorsúszásban szombaton a rövidpályás világkupa-sorozat második állomásán az Illinois állambeli Westmontban.

2025. Október 18. 18:04, szombat | Sport

GRAND SLAM!

Gokartos élménybeszámoló Vida Benitől…