Városlista
2026. április 4, szombat - Izidor

Hírek

2020. Február 23. 08:10, vasárnap | Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Mintegy harmadával nőtt a világban a rákos megbetegedésben elhunytak száma huszonöt év alatt

Mintegy harmadával nőtt a világban a rákos megbetegedésben elhunytak száma huszonöt év alatt

Körülbelül a harmadával, hatmillióról kilencmillióra nőtt 1990-től 2015-ig a rákos megbetegedésekben elhunytak száma a világon - mondta Pajkos Gábor, a Magyar Klinikai Onkológiai Társaság elnöke.

A szakember szerint ugyanakkor azt is figyelembe kell venni, hogy az említett időszakban a Föld népessége megduplázódott.

A rák előfordulása és a betegséghez köthető halálozás sem egyforma. Európában a nők körében például az emlőrák a vezető daganatos megbetegedés, de a legtöbb rákhoz köthető halálesetet már nem az emlőrák okozza - fűzte hozzá.

Pajkos Gábor elsőszámú közellenségnek a tüdőrákot nevezte, megjegyezve, kialakulásának hátterében főként a dohányzás áll, vagyis egy olyan tényező, ami az adott emberen múlik.

A veleszületett tényezők miatt kialakuló rák aránya kevesebb mint 10 százalék, míg a daganatos megbetegedések mintegy 40 százaléka megelőzhető lenne - hangsúlyozta a társaság elnöke.

Címkék: beteg, elhunyt, rák, rákos

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 04. 14:00, szombat | Életmód

Agrometeorológia: optimálisan fejlődhetnek az őszi vetések, de fagy veszélyezteti a gyümölcsfákat

Az őszi vetések többnyire optimálisan fejlődhetnek a megázott talajban, de a szokásosnál korábban virágzó gyümölcsfákat a fagy veszélyezteti - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2026. Április 04. 11:00, szombat | Életmód

Több mint 30 ezren vettek részt a XIV. Leó pápa vezette keresztúton a római Colosseumnál

A hatóságok közlése szerint több mint 30 ezren vettek részt a római Colosseumnál a nagypéntek esti keresztúton, amelyen XIV. Leó pápa maga vitte a keresztet minden stáción.

2026. Április 04. 09:54, szombat | Életmód

A felelős állattartásra hívja fel a figyelmet az állatvédelemért felelős kormánybiztos

A felelős állattartás fontosságára hívja fel a figyelmet a húsvéti ünnepekhez kapcsolódva az állatvédelemért felelős kormánybiztos.

2026. Április 03. 10:00, péntek | Életmód

Puskás Ferenc unokája magyar állampolgárságot kapott