Hírek
2019. Május 18. 10:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Minden eddiginél nagyobb területen lesz idén a Szántóföldi Napok és AgrárgépShow

Idén 60 hektáron 150 kiállítóval várja az érdeklődőket május 23-án és 24-én Mezőfalván az ország legnagyobb szántóföldi szakmai rendezvénye, a III. NAK Szántóföldi Napok és AgrárgépShow.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK), valamint a Mezőgazdasági Eszköz- és Gépforgalmazók Országos Szövetsége (MEGFOSZ) a rendezvény szervezőiként hangsúlyozták, hogy a látogatók hatékonyságot javító újdonságokkal találkozhatnak, naprakész információkat szerezhetnek.
A kiállításon a 9 hektáros növényfajta-bemutatókon, mikro- és demóparcellás termesztési bemutatókon kívül a mezőgazdasági gépek kínálata is megtekinthető. Az állógépes kiállításon több mint 9000 négyzetméterén 55 kiállító, a belföldi gépforgalmazás 80 százalékát lefedő cégek mutatkoznak be. A gépeket a 20 ezer négyzetméteres demópályán ki is lehet kipróbálni.
A látogatók a legújabb nemesítési és kutatási eredményeket is a gyakorlatban ismerhetik meg, emellett talajtani előadásokkal és erdőgazdálkodási programokkal is találkozhatnak.
A rendezvényre a belépés ingyenes.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja
Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.
2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld
Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat
Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet
2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány
Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta