Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2023. December 14. 09:57, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Meteorológia: délen egyhavi csapadékmennyiséget hozott a ciklon

Meteorológia: délen egyhavi csapadékmennyiséget hozott a ciklon

Délen egyhavi csapadékot hozott a ciklon, Szentlászlón 24 óra alatt 43 milliméter eső esett - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán csütörtökön.

Hozzátették: a várakozásoknak megfelelően a Magyarország felett átvonult ciklonnak köszönhetően az ország déli felén esett érdemi, 20 millimétert meghaladó eső, de a 24 órás csapadékmennyiség csütörtök reggelig Csurgón elérte a 41, Szentlászlón a 43 millimétert.

Eközben az ország északnyugati csücske teljesen kimaradt a csapadékból - tették hozzá.

A bejegyzésben arról is írtak, a december hónapra jellemző átlagos, 40-45 milliméteres csapadékmennyiség az ország déli felén több helyen is 48 óra alatt leesett.

Címkék: csapadék, eső, időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld

Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány

Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.

2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld

OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása

A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.

2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld

Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében

Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.

2026. Június 09. 07:11, kedd | Belföld

OGY - A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről tárgyal a parlament

A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről és a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról tárgyal az Országgyűlés kedden, e heti kétnapos ülésének második napján.