Hírek
2018. Május 07. 14:20, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Mentőtisztre támadt egy férfi Mohácson
Autójával balesetet okozott, majd megütötte az őt vizsgáló mentőst Mohácson egy zavartan viselkedő férfi, akitől lefoglaltak egy gáz-riasztófegyvert
- közölte a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság hétfőn a rendőrség honlapján. A közlemény szerint a férfi vasárnap este előzés közben járművével megcsúszott, és előbb egy azonos irányba haladó gépkocsival, majd egy parkoló autóval is összeütközött. Végül a személyautó egy ház kapuját kidöntve állt meg.
A tűzoltók kiemelték autójából a könnyebben megsérült férfit, aki mindvégig zavartan viselkedett. Megütötte az őt vizsgáló egyik mentőtisztet, aki könnyű sérülést szenvedett - írták.
A rendőrök a férfi autójából egy gáz-riasztófegyvert foglaltak le, majd a sofőrt őrizetbe vették, ellene közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntettének gyanúja miatt indítottak eljárást.
A hatóság járművezetés bódult állapotban, valamint lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés gyanúját is vizsgálja az eset kapcsán. A rendőrség kezdeményezte a férfi előzetes letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld
Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.
2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld
Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje
A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.
2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld
Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában
Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés
2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi
Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka
