Városlista
2026. június 28, vasárnap - Levente, Irén

Hírek

2017. Október 25. 10:27, szerda | Belföld
Forrás: mti

Mentőápolókra támadó férfi ellen emeltek vádat Keszthelyen

Mentőápolókra támadó férfi ellen emeltek vádat Keszthelyen

Közfeladatot ellátó személy elleni erőszak miatt vádat emelt a Keszthelyi Járási Ügyészség egy fehérorosz állampolgár ellen, aki részegen az őt ellátó mentőápolókra támadt

- tájékoztatta a Zala Megyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t. Pirger Csaba közölte: a fehérorosz férfi augusztusban a nagybátyjával egy hévízi szabadtéri rendezvényen vett részt, ahol nagy mennyiségű szeszes italt fogyasztott. Erősen ittasan egy asztalnál elaludt, később beesett egy közeli bokorba, ahol mozdulatlanul feküdt.

Járókelők értesítették a mentőket, akik a férfit hordágyra fektették és az előírásoknak megfelelően tépőzáras övvel rögzítették. Erre a férfi kiabálni kezdett, lecsatolta magáról az övet és leszállt a hordágyról. Dühében a mentőautó hátsó ajtajait akkora erővel csapta be, hogy az egyik szárnyon horpadás keletkezett. Ezután a jármű rendszámtábláit fényképezte, imbolygó járással a gépkocsi elé ment, majd a mentőautó ajtaját szándékosan nekicsapta, illetve rá is nyomta a behajoló mentőápoló hátának, kisebb sérülést okozva.

Az erőszakoskodót a járókelők segítségével sikerült a földre teperni és a rendőrség kiérkezéséig visszatartani, de az erőszakos indulatkitörések miatt a rendőrök is csak kényszerítőeszköz segítségével tudtak intézkedni vele szemben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld

Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől

A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.

2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld

Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni

2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld

Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak

Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására

2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága