Hírek
2021. Július 23. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Melegszik az idő a hétvégén
Sok lesz a napsütés a hétvégén, csak néhol lehet zápor, zivatar. Melegszik az idő, többfelé várható 30 Celsius-fok feletti csúcsérték - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Pénteken napos idő várható, néhol lehet csak futó zápor, délután a nyugati határszélen kis eséllyel egy-egy zivatar is. A leghidegebb órákban általában 12-17 fok várható, de völgyekben, medencékben ennél hidegebb is lehet. Napközben 25-30 fokig melegszik a levegő.
Szombaton sok lesz a napsütés, csapadék nem valószínű. Időnként megélénkül, az Alpokalján megerősödhet a szél. A hőmérséklet hajnalban 11-18, délután 26-31 fok között alakul.
Vasárnap a többórás napsütés mellett reggel, délelőtt a Dunántúlon, majd keletebbre is lehet elszórtan zápor, zivatar. A szél megélénkül, az északnyugati megyékben és zivatarok környezetében meg is erősödik. A minimumhőmérséklet 13-21, a maximumhőmérséklet 29-34 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 29. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után
A magyar költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után - közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán közzétett videójában.
2026. Június 29. 09:02, hétfő | Belföld
Hőség - Meteorológia: hétfőn nagyon erős UV-B-sugárzás várható
Hétfőn figyelmeztetési kritériumot meghaladó, nagyon erős UV-B-sugárzás várható országszerte - közölte a HungaroMet Nonprofit Zrt. vasárnap az MTI-vel.
2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld
Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől
A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.
2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld
Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
