Városlista
2026. február 19, csütörtök - Zsuzsanna

Hírek

2018. Augusztus 28. 16:04, kedd | Belföld
Forrás: ügyészség

Megverték a pultost, mert sokallták a számlát – vádemelés egy anya és lánya ellen

Megverték a pultost, mert sokallták a számlát – vádemelés egy anya és lánya ellen

A két nő ütötte és rugdosta a presszó pultosát. Az ügyészség most vádemelést javasol az ügyükben.

A Kecskeméti Járási és Nyomozó Ügyészség garázdaság vétsége és más bűncselekmény miatt vádat emelt egy 43 éves kecskeméti nő és 22 éves lánya ellen, akik 2016 december végén egy kecskeméti presszóban megverték a pultos nőt és testvérét, valamint egyikük a berendezést is megrongálta azért, mert sokallták a számlát.

A 43 éves kecskeméti nő a lányával együtt 2016. december 22-én délután egy kecskeméti presszóban italozott. Este 7 óra körül kérték a számlát, de sokallták az összeget, ezért szóváltásba keveredtek a pultossal. A konfliktus odáig fajult, hogy az anya ököllel arcon ütötte a pultost, majd a lányával többször megütötték és testszerte megrúgták. Ekkor a pultos védelmére kelt a presszóban tartózkodó lánytestvére, de a garázda anya és lánya őt is megverték. Távozáskor a lány a bejárati ajtó üvegét berúgta, valamint a raktár ajtaját megrongálta, amivel közel 24 ezer forint kárt okozott.
A bántalmazás miatt a pultos nő nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett, ami miatt kérte a vádlottak megbüntetését. A pultos testvére szintén könnyebben sérült, de ő nem terjesztett elő magánindítványt a bántalmazóival szemben.

A szabadlábon védekező vádlottakat az ügyészség garázdaság vétségén kívül könnyű testi sértés vétségével is vádolja, és velük szemben közérdekű munka kiszabását indítványozta. A vádlottak bűnössége kérdésében a Kecskeméti Járásbíróság fog dönteni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

843 kilométer közút felújítását tervezik idén

A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.

2026. Február 19. 09:00, csütörtök | Belföld

Operatív törzs: az előrejelzések szerint néhány napra visszatér a tél

2026. Február 19. 07:15, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: az Ukrajnába irányuló dízel üzemanyag kiszállítása leállításra került

Leállításra került Magyarországról a dízel üzemanyag szállítása Ukrajna felé, és mindaddig nem is indul újra, amíg Kijev nem állítja helyre a kőolajtranzitot a Barátság vezetéken hazánk irányába