Városlista
2026. február 9, hétfő - Abigél

Hírek

2021. Augusztus 26. 09:02, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Meghalt egy beteg, 180 új fertőzöttet találtak Magyarországon

Meghalt egy beteg, 180 új fertőzöttet találtak Magyarországon

Egy beteg meghalt, és újabb 180 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu csütörtökön,

kiemelve: eddig 5 715 525 embert oltottak be Magyarországon, közülük 5 504 899-en már a második adag vakcinát is megkapták.

A kormányzati portálon azt írták: a járvány kezdete óta 811 517-re nőtt az azonosított fertőzöttek száma, az elhunytaké pedig 30 056-ra. A gyógyultak száma 774 600.

Kórházban 93 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 9-en vannak lélegeztetőgépen. Az aktív fertőzöttek száma 6861.

Hatósági házi karanténban 1217-en vannak, a mintavételek száma 6 531 925.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld

MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe

A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van

2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld

NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan

Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan

2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld

Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra

A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.