Városlista
2025. november 13, csütörtök - Szilvia

Hírek

2021. Január 23. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Megdőlt az országos melegrekord

Megdőlt az országos melegrekord

Megdőlt az országos napi melegrekord pénteken - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán.

Azt írták: mostanáig a január 22-i rekord 15,5 Celsius-fok volt, amelyet 1956-ban Ásotthalmon regisztráltak.

Pénteken viszont a Somogy megyei Főnyeden 16 fokot is mértek - közölték.

Az előrejelzés szerint szombaton a legalacsonyabb hőmérséklet plusz 2 és 10 fok között várható, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében lehet a leghidegebb. A legmagasabb hőmérséklet plusz 6 és 15 fok között valószínű, a Kisalföldön délután gyorsan hűlni kezd a levegő.

Vasárnaptól ismét mínuszokra is készülni kell. A jövő héten pedig többfelé napközben is fagypont körül alakul a hőmérséklet.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 12. 07:20, szerda | Belföld

Nébih: Baranya vármegyei vaddisznóban állapították meg az afrikai sertéspestis jelenlétét

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) az afrikai sertéspestis (ASP) jelenlétét erősítette meg Baranya vármegyében.