Hírek
2018. Április 24. 05:02, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Megdőlt az 1876-os fővárosi melegrekord
Száznegyvenkét éves melegrekord dőlt meg hétfőn Budapesten - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a honlapján.
Mint írták, eddig 1876-ban volt a legmelegebb a fővárosban ezen a napon. Akkor Krisztinavárosban 29 Celsius-fokot mértek. Most ennél is melegebb volt Újpesten, az új április 23-ai fővárosi maximumhőmérsékleti rekord 29,3 fok lett.
Az előrejelzés szerint egy gyenge hidegfront hatására kissé hűvösebb, nedvesebb légtömegek áramlanak a Kárpát-medencébe és egyre többfelé kell számítani záporok, illetve zivatarok kialakulására. Az átmeneti enyhülés után viszont ismét visszatérnek a 25 fok körüli maximumok.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 16. 15:00, szombat | Belföld
Agrárszektor.hu - Bóna Szabolcs: el kell fogadni, hogy nagy változásokra van szükség
Adatvezérelt élelmiszertermelést, a tudásra és a fogyasztói igényekre jobban alapozó, és mindenekelőtt együttműködő agráriumot szeretne látni az új agrár- és élelmiszergazdasági miniszter
2026. Május 16. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Orbán Viktor nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését
Orbán Viktor korábbi miniszterelnök nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök péntek este a Facebook-oldalán.
