Hírek
2016. Április 06. 07:40, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Megdőlt a napi melegrekord a fővárosban
Megdőlt a napi melegrekord a fővárosban kedden délután: 26,4 Celsius-fokig emelkedett a hőmérséklet - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján.
Mint írták: mostanáig 1946-ban volt a legmelegebb a fővárosban az április 5., akkor 25,9 fokot mértek. Most Újpesten és Pestszentlőrinc-külterületen ugyanilyen hőmérsékletet mértek. Ennél viszont fél fokkal melegebb volt Budapest-belterületen, így az új fővárosi április 5.-i legmagasabb maximumhőmérsékleti rekord: 26,4 fok.
Keddre virradóra a napi országos legmagasabb minimumhőmérsékleti rekord is megdőlt. Balatonedericsen a leghidegebb órában is csaknem 17 Celsius-fokot mértek.
A meteorológiai szolgálat előrejelzése szerint szerdán viszont egy front hatására főként az északnyugati területre néhány fokkal hűvösebb levegő áramlik. Délkeleten még marad a nyárias meleg, északon, északnyugaton viszont mérséklődik a felmelegedés, de - mint írták - még így sem süllyed az április eleji átlag alá. Szerdán a legalacsonyabb hőmérséklet 7-14 fok között alakul. A legmagasabb hőmérséklet 18-27 fok között valószínű: a 20 fok alatti maximum északnyugaton, a 25-27 fok délkeleten várható. Az Alpokalján, valamint az Északi-középhegység térségében zápor, néhol zivatar is kialakulhat. Emellett az ország nagy részén megerősödhet a légmozgás, a Dunántúl északi felén egy-egy viharos széllökés is lehet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Enyhít szorításán a fagy és többfelé várható csapadék a hétvégén
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: nem tartozik Ukrajnára, hogy mire költjük magyar adófizetők pénzét
2026. Január 23. 07:09, péntek | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország ott van a Béketanács alapítói között
Ma Davosban az amerikai elnök egy új kezdeményezést indított útjára. Béketanácsnak hívják. Magyarország ott van az alapító országok között, mert Magyarországnak békére van szüksége, hogy fejlődni tudjon
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
