Városlista
2026. február 22, vasárnap - Gerzson

Hírek

2012. Február 20. 14:05, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress

Mától ismét élesben forog a gázóra

Mától ismét élesben forog a gázóra

Ma jár le a szolgáltatók önként vállalt moratóriuma, ami alatt nem kapcsolták le a rendszerről azokat a fogyasztókat, akik nem fizették a rezsiköltségeket.

A szakemberek szerint a fizetési fegyelem némileg javul ugyan, de így is milliárdos nagyságrendűre becsülik a kemény tél miatt felhalmozódott tartozásokat – írja a Magyar Hírlap.

A keményre fordult tél miatt a szolgáltatók önkéntes moratóriumot hirdettek, miszerint nem kapcsolják le a rendszerről azokat a nem fizető fogyasztókat, akik együttesen több tízmilliárd forintra tehető hátralékokat halmoztak fel. Ez a türelmi idő ma lejár. A hátralékok jelentős része ugyan a közintézmények számláin keletkezett, amelyeket a fűtési szezon vé¬géig nem lehet lekapcsolni, de a szakemberek szerint a lakossági tartozások összege is több milliárd forintos nagyságrendű lesz. A díjbeszedő és a szolgáltatók adatai alapján minden ötödik magyar háztartásnál gondok vannak a rezsi kifizetésével, és a számlák rangsorba állítása vállalhatatlan terheket róhat a családi kasszára. Különösen akkor, ha az már amúgy is túlterhelt a svájci frankban felvett jelzáloghitel kamatának felszökése vagy a végtörlesztés miatt. A kormány és a közműszolgáltatók egy éve kötött, és tavaly júliustól érvénybe lépett egyezsége a korábbi kilencven napról hatvanra csökkentette a nemfizetés miatt indítható kikapcsolási eljárások türelmi idejét. A szakértők szerint ez kedvező változást hozott a fizetési fegyelemben, mert egyrészt a rövidebb határidő gyorsabb lépésekre készteti az ügyfeleket, másrészt két hónap alatt nehezebben halmozódhatnak fel vállalhatatlan összegek. Azok a szolgáltatók, amelyek áramban és gázban is érdekeltek, arról számoltak be, hogy az áramár behajtásával általában könnyebb dolguk van, hiszen itt csak havi tízezer forint körüli átlagos összegekről van szó. Sokkal nehezebb az ennek az olykor a háromszorosát is kitevő gázszámlákat behajtani.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld

KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt

2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak

Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.

2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.