Városlista
2026. február 5, csütörtök - Ágota

Hírek

2012. Május 25. 07:01, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Már változtatnak: csökkentenék a telefonadót

Már változtatnak: csökkentenék a telefonadót

Alig telt el egy hét a telefonadó elfogadását követően, máris módosítják a vonatkozó szabályokat.

A gazdasági bizottság által benyújtott módosítás értelmében a magánszemély után fizetendő 700, a cégek után fizetendő 2500 forintos adóplafon csak 2013-tól lenne érvényben. A telefonadóhoz Rogán Antal nyújtott módosító javaslatot- írja az mfor.hu.

Idén a magánszemélyekhez kapcsolódó számok után maximum 400, a vállalatok utáni hívószámokra pedig maximum 1400 forintot kellene fizetniük a távközlési cégeknek. A módosítás szerint a teszt-hívások mellett már a teszt-SMS-k is mentesülnének az adó hatálya alól, az adót pedig a telekomcégeknek az elfogadott törvényben foglalt tárgyhót követő hó 20. napja helyett egy hónappal későbbi határidővel, a tárgyhót követő második hónap 20-ig kellene kifizetniük.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 05. 07:25, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: ha melózunk, nyerünk

A jó hír az, ha melózunk, nyerünk, ha nem melózunk, nem nyerünk - jelentette ki a miniszterelnök a közelgő országgyűlési választásokkal kapcsolatban a Mandiner Klubesten szerdán Budapesten a Várkert Bazárban.

2026. Február 04. 09:00, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: egyértelmű, hogy kinek a győzelmével fog végződni az ukrajnai háború

Egyértelmű, hogy kinek a győzelmével fog végződni az ukrajnai háború, ezért Brüsszelnek teljesen felesleges eurómilliárdokat elégetnie, hiszen ezzel csak meghosszabbítják az öldöklést