Hírek
2021. Február 03. 07:00, szerda |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Már több amerikait oltottak be Covid-19 ellen, mint ahányan megfertőződtek
Már több amerikait oltottak be Covid-19 ellen, mint ahányan megfertőződtek - áll a Bloomberg hírügynökség hétfői jelentésében.
Az Egyesült Államokban 26,5 millió ember kapott legalább egy adag oltást, a járvány kezdete óta pedig 26,2 millió koronavírusos esetet regisztráltak.
"Megjegyezhetjük, hogy ma először az adatok azt mutatják, hogy több embert oltottak be, mint amennyit újonnan diagnosztizált esetként jelentettek" - mondta a Dél-Kaliforniai Egyetem orvos-professzora. Paula Cannon úgy fogalmazott: ezt mindenképpen érdemes megünnepelni.
A Bloomberg elemzése szerint a mérföldkő akkor következett be, amikor az Egyesült Államok élre állt abban a rangsorban, amely a naponta beadott koronavírus-vakcina arányát mutatja országokra lebontva. Mint írják: Amerikában mintegy 1,35 millió adag vakcinát adnak be naponta. Az amerikaiak körülbelül 7,8 százaléka kapott már legalább egy oltást, míg a lakosság 1,8 százaléka már mindkettőt megkapta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 18:00, szombat | Külföld
Sári Zsolt: a magyar múzeumok jövőjét is érintő szakmai kérdésekről tanácskoznak az ICOM párizsi ülésén
A magyar múzeumok jövőjét is érintő, átfogó szakmai kérdésekről tanácskoznak a fennállásának 80. évfordulóját ünneplő Múzeumok Nemzetközi Tanácsa (ICOM) csütörtöki ülésén Párizsban
2026. Június 26. 20:00, péntek | Külföld
Csökkent a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában
Több mint egyharmadával csökkent az előző évhez képest a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában
2026. Június 26. 12:00, péntek | Külföld
Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában
Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában.
2026. Június 26. 10:41, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll
A Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön
