Városlista
2026. július 18, szombat - Frigyes

Hírek

2023. Július 19. 07:32, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Ma ismét kialakulhatnak heves zivatarok

Ma ismét kialakulhatnak heves zivatarok

Ismét záporosra, zivatarosra fordul az időjárás, szerdán ismét kialakulhatnak heves zivatarok - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat kedd délutáni videójából.

Simon Gergő meteorológus elmondta: ismét záporosra, zivatarosra fordul az időjárás. Több hullámban érkeznek majd záporok, zivatarok, néhol heves zivatarok is kialakulhatnak.

Hozzátette: kedd éjszaka eleinte még csak fátyolfelhők borítják be az eget, majd egyre több gomolyfelhő képződik. Az éjszaka első felében nyugat felől záporok, zivatarok sodródhatnak be az ország fölé.

Szerdán hajnalban azonban erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés és az északnyugat-délkelet vonal mentén több helyütt alakulhatnak majd ki záporok, zivatarok, sőt a reggeli órákban akár heves zivatarok is lehetnek. A minimumhőmérséklet 18-21 Celsius-fok között várható. A délelőtti órákban további záporok, zivatarok vonulnak majd délkelet felé, de a déli órákban csökken a számuk.

Hozzátette: a nap második felében az ország nyugati, délnyugati, illetve északkeleti felén kiválóak lesznek a feltételek a heves zivatarok kialakulásához, sőt ezek a zivatarok akár rendszerbe is szerveződhetnek, és egy-egy heves zivatar is kialakulhat. A zivatarok továbbra is az északnyugat-délkelet tengelyen haladnak majd tovább. A zivatarokat a szél megerősödése, jégeső kísérheti, egy-egy cellában viharos széllökések is előfordulhatnak.

Szerdán a csúcshőmérséklet általában 30-35 fok között várható, az ország déli felén lesz a melegebb.

Címkék: időjárás, vihar, zivatar

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld

Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé

A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.

2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld

Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb

Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.

2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld

Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő

Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt

2026. Július 18. 09:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: végre előrelépés történt Rákosrendezőn