Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2018. Szeptember 18. 11:56, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Magyarország 27 szakmában 31 versenyzővel indul a szakmák Európa-bajnokságán

Magyarország 27 szakmában 31 versenyzővel indul a szakmák Európa-bajnokságán

Magyarország 27 szakmában 31 versenyzővel indul a szeptember 26-28. között a Budapesti Vásárközpontban rendezendő szakmák Európa-bajnokságán, az EuroSkills versenyen

- közölte Fekete Balázs a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) képviseletében az M1 aktuális csatorna műsorában kedden.

Mint mondta, 28 országból mintegy 500 versenyző és több száz szakértő érkezik a háromnapos versenyre, ahol a fodrászattól az informatikáig sokféle szakma képviselteti magát.

Kiemelte, Magyarország részvétele azért fontos, mert a versenyzők felmérhetik, hogy milyen szinten vannak, valamint új technológiákkal ismerkedhetnek meg, amelyek később beépíthetők a szakképzésbe.

Ganczer Gábor, a Hungexpo vezérigazgatója arról beszélt, hogy a rendezvényre másfél éve készülnek, ugyanis 37 különböző versenyhelyszínt kell biztosítani, több mint 1500 ember étkeztetését kell megoldani, és a versenyhez az országban elérhető legkomolyabb informatikai hátteret is kiépítették. A munkálatokon jelenleg több mint 600 ember dolgozik - tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 13. 09:16, hétfő | Belföld

Kilőtt a forint a választási eredmény hírére

Négy éve nem volt ilyen erős a magyar fizetőeszköz.

2026. Április 13. 07:08, hétfő | Belföld

Választás 2026 – 96,89 százalékos feldolgozottság - Tisza kétharmad

Az országos listákra leadott szavazatok 96,89 százalékos feldolgozottságánál a pártlistákra leadott szavazatok száma a következő a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint:

2026. Április 13. 07:07, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány minden magyart képviselni fog

A Tisza-kormány minden magyart képviselni fog - jelentette ki Magyar Péter vasárnap este Budapesten, pártja eredményváró rendezvényén.

2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld

Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon

Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.