Városlista
2026. július 25, szombat - Kristóf, Jakab

Hírek

2011. December 11. 07:05, vasárnap | Külföld
Forrás: mno.hu

Magyar segítség Fukusimának

Magyar segítség Fukusimának

Összevont Mikulás- és karácsonyi ünnepséget tartottak a fukusimai keresztény óvodában.

Ahol a Baptista Szeretetszolgálat munkatársai átadták a magyarok által küldött ajándékokat, amelyeket a budapesti Nobu étterem jótékonysági vacsoráján és a Juventus Rádió Segélykoncert Japánért elnevezésű rendezvényén gyűjtöttek.

A magyar segélyszervezet a gyerekeknek adott ajándékok mellett hozzájárul egy játszótér sugármentesítéséhez (az óvodások március 11. óta nem játszatnak a szabadban, mert az épület környékén is szennyeződött a talaj), és támogatja az atomkatasztrófa miatt kitelepített, valamint Iwate tartományban a szökőár miatt otthontalanná vált, a természeti csapás óta ideiglenes szálláshelyeken élő családokat.

A magyar segélyszervezet által támogatott oktatási intézménybe olyan családok gyerekei is járnak, akik a balesetet megelőzően az erőműtől alig öt kilométerre éltek, és most ideiglenes szállásra kényszerültek.

Az óvodás gyermekek az ajándékot saját rajzaikkal és az alkotásaikra írt köszönetekkel honorálták. Az egyik ajándék rajz címe: A robot, amely elpusztítja a sugárfertőzést.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 12:00, szombat | Külföld

Franciaországban több mint 140 ezer embert telepítettek ki az erdőtüzek miatt, az államfő a hadsereg mozgósítását kérte

A Franciaország délnyugati részén pusztító erdőtüzek miatt az elmúlt két napban mintegy 141 ezer embert kellett kitelepíteni a belügyminiszter szerint.

2026. Július 24. 12:00, péntek | Külföld

A Brent olajfajta ára tovább emelkedett, már 96 dollár fölött jegyzik

Tovább nőtt, június eleje óta legmagasabb szintre emelkedett a kőolaj jegyzése csütörtök reggel az egyre mélyülő közel-keleti konfliktus hatására.

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Külföld

Az elektromos és hibrid autók húzták az uniós újautó-piacot júniusban

2026. Július 21. 13:00, kedd | Külföld

Az OTP bankot vesz a Baltikumban

Az OTP Bank megállapodást írt alá a balti régió harmadik legnagyobb bankcsoportja, a Luminor megvásárlásáról a Blackstone által kezelt magántőkealapokból álló konzorciummal, és a DNB Bankkal